Armissan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Armissan
Komunë
noform
Pamje nga Armissan
Stema_figura
Vendndodhja
Armissan is located in Franca
Armissan
Armissan
43°11′17″V 3°05′50″L / 43.1881°V 3.0972°L / 43.1881; 3.0972Koordinatat: 43°11′17″V 3°05′50″L / 43.1881°V 3.0972°L / 43.1881; 3.0972
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Narbonne
Kantoni Coursan
Ndërbashkësia Le Grand Narbonne
Kryetari Gérard Kerfyser
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.51 km2
Popullsia 1547 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11110
INSEE 11014


Armissan është një komunëFrancë. Armissan bën pjesë në departamentin Auderajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 1547 banorë dhe sipërfaqe 12.51 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]