Armous-et-Cau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Armous-et-Cau
Komunë
Vendndodhja
Armous-et-Cau is located in Franca
Armous-et-Cau
Armous-et-Cau
43°34′27″V 0°11′27″L / 43.5742°V 0.1908°L / 43.5742; 0.1908Koordinatat: 43°34′27″V 0°11′27″L / 43.5742°V 0.1908°L / 43.5742; 0.1908
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Mirande
Kantoni Montesquiou
Ndërbashkësia Cœur d'Astarac en Gascogne
Kryetari Jean-Paul Doubrère
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.33 km2
Lartësia 175 m (m.n.d.)
Popullsia 95 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32230
INSEE 32009


Armous-et-Cau është një komunëFrancë. Armous-et-Cau bën pjesë në departamentin Gersrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 95 banorë dhe sipërfaqe 9.33 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]