Arnac-Pompadour

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnac-Pompadour
Komunë
noform
Pamje nga Arnac-Pompadour
Stema_figura
Vendndodhja
Arnac-Pompadour is located in Franca
Arnac-Pompadour
Arnac-Pompadour
45°23′50″V 1°22′55″L / 45.3972°V 1.3819°L / 45.3972; 1.3819Koordinatat: 45°23′50″V 1°22′55″L / 45.3972°V 1.3819°L / 45.3972; 1.3819
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Corrèze
Qarku Arrondissement Brive-la-Gaillarde
Kantoni Lubersac
Ndërbashkësia Pays de Pompadour
Kryetari Alain Tisseuil
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.09 km2
Popullsia 1226 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 19230
INSEE 19011


Arnac-Pompadour është një komunëFrancë. Arnac-Pompadour bën pjesë në departamentin Corrèzerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1226 banorë dhe sipërfaqe 15.09 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]