Arnac-sur-Dourdou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnac-sur-Dourdou
Komunë
noform
Pamje nga Arnac-sur-Dourdou
Vendndodhja
Arnac-sur-Dourdou is located in Franca
Arnac-sur-Dourdou
Arnac-sur-Dourdou
43°43′38″V 2°56′00″L / 43.7272°V 2.9333°L / 43.7272; 2.9333Koordinatat: 43°43′38″V 2°56′00″L / 43.7272°V 2.9333°L / 43.7272; 2.9333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aveyron
Qarku Arrondissement Millau
Kantoni Camarès
Ndërbashkësia Monts Rance et Rougier
Kryetari Fernande Singer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.57 km2
Lartësia 560 m (m.n.d.)
Popullsia 23 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12360
INSEE 12009


Arnac-sur-Dourdou është një komunëFrancë. Arnac-sur-Dourdou bën pjesë në departamentin Aveyronrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 23 banorë dhe sipërfaqe 16.57 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]