Arnage, Sarthe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnage
Komunë
Vendndodhja
Arnage is located in Franca
Arnage
Arnage
47°55′34″V 0°11′16″L / 47.9261°V 0.1878°L / 47.9261; 0.1878Koordinatat: 47°55′34″V 0°11′16″L / 47.9261°V 0.1878°L / 47.9261; 0.1878
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Qarku Arrondissement Le Mans
Kantoni Le Mans Sud-Ouest
Ndërbashkësia Le Mans Métropole Communauté Urbaine
Kryetari André Langevin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.76 km2
Popullsia 5229 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 72230
INSEE 72008


Arnage është një komunëFrancë. Arnage bën pjesë në departamentin Sartherajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 5229 banorë [1] dhe sipërfaqe 10.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ (regjistrimi 2006 http://www.insee.fr/fr/ppp/bases-de-donnees/recensement/populations-legales/departement.asp?dep=72#dep_B Populations légales 2006 publiées par l’INSEE le 1er janvier 2009)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]