Arnas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnas
Komunë
noform
Pamje nga Arnas
Vendndodhja
Arnas is located in Franca
Arnas
Arnas
46°01′28″V 4°42′33″L / 46.0244°V 4.7092°L / 46.0244; 4.7092Koordinatat: 46°01′28″V 4°42′33″L / 46.0244°V 4.7092°L / 46.0244; 4.7092
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Rhône
Qarku Arrondissement Villefranche-sur-Saône
Kantoni Gleizé
Ndërbashkësia Villefranche-Beaujolais-Saône
Kryetari Michel Romanet-Chancrin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.52 km2
Lartësia 190 m (m.n.d.)
Popullsia 3409 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 69400
INSEE 69013


Arnas është një komunëFrancë. Arnas bën pjesë në departamentin Rhônerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 3409 banorë dhe sipërfaqe 17.52 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arnas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale