Arnaud-Guilhem

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnaud-Guilhem
Komunë
Vendndodhja
Arnaud-Guilhem is located in Franca
Arnaud-Guilhem
Arnaud-Guilhem
43°08′37″V 0°53′55″L / 43.1436°V 0.8986°L / 43.1436; 0.8986Koordinatat: 43°08′37″V 0°53′55″L / 43.1436°V 0.8986°L / 43.1436; 0.8986
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni Saint-Martory
Ndërbashkësia Canton de Saint-Martory
Kryetari Georges Daunes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.7 km2
Lartësia 433 m (m.n.d.)
Popullsia 199 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31360
INSEE 31018


Arnaud-Guilhem është një komunëFrancë. Arnaud-Guilhem bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 199 banorë dhe sipërfaqe 7.7 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]