Arnave

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnave
Komunë
noform
Pamje nga Arnave
Vendndodhja
Arnave is located in Franca
Arnave
Arnave
42°51′15″V 1°38′54″L / 42.8542°V 1.6483°L / 42.8542; 1.6483Koordinatat: 42°51′15″V 1°38′54″L / 42.8542°V 1.6483°L / 42.8542; 1.6483
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Foix
Kantoni Tarascon-sur-Ariège
Ndërbashkësia Pays de Tarascon
Kryetari Alain Duran
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.38 km2
Lartësia 650 m (m.n.d.)
Popullsia 211 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09400
INSEE 09016


Arnave është një komunëFrancë. Arnave bën pjesë në departamentin Ariègerajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 211 banorë dhe sipërfaqe 8.38 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arnave – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale