Arnavutkëj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 41°11′08″V 28°44′26″L / 41.18556°V 28.74056°L / 41.18556; 28.74056

Arnavutkëj ose Lagja Shqiptare. - Harta

Arnavutkëj ose lagja shqiptare (tur. Arnavutköy), d.m.th. Fshati Shqiptar, është një qark administrative në StambollTurqisë. Ndodhet në pjesën evropiane të qytetit. Kryetar e distriktit eshte Ahmet Hashim Baltaxhi nga Partisë e Drejtësisë dhe Zhvillimit (AKP).

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]