Arnières-sur-Iton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnières-sur-Iton
Komunë
noform
Pamje nga Arnières-sur-Iton
Vendndodhja
Arnières-sur-Iton is located in Franca
Arnières-sur-Iton
Arnières-sur-Iton
48°59′49″V 1°06′18″L / 48.9969°V 1.105°L / 48.9969; 1.105Koordinatat: 48°59′49″V 1°06′18″L / 48.9969°V 1.105°L / 48.9969; 1.105
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Évreux
Kantoni Évreux-Ouest
Ndërbashkësia Évreux Portes de Normandie
Kryetari Francis Obé
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.19 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 1640 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27180
INSEE 27020


Arnières-sur-Iton është një komunëFrancë. Arnières-sur-Iton bën pjesë në departamentin Eurerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 1640 banorë dhe sipërfaqe 12.19 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]