Aromas, Jura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aromas
Komunë
noform
Pamje nga Aromas
Vendndodhja
Aromas is located in Franca
Aromas
Aromas
46°17′36″V 5°28′53″L / 46.2933°V 5.4814°L / 46.2933; 5.4814Koordinatat: 46°17′36″V 5°28′53″L / 46.2933°V 5.4814°L / 46.2933; 5.4814
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Lons-le-Saunier
Kantoni Arinthod
Kryetari Jean-Louis Delorme
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.75 km2
Popullsia 521 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39240
INSEE 39018


Aromas është një komunëFrancë. Aromas bën pjesë në departamentin Jurarajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 521 banorë dhe sipërfaqe 18.75 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]