Arpaillargues-et-Aureillac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arpaillargues-et-Aureillac
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Arpaillargues-et-Aureillac is located in Franca
Arpaillargues-et-Aureillac
Arpaillargues-et-Aureillac
44°00′05″V 4°22′24″L / 44.0014°V 4.3733°L / 44.0014; 4.3733Koordinatat: 44°00′05″V 4°22′24″L / 44.0014°V 4.3733°L / 44.0014; 4.3733
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Nîmes
Kantoni Uzès
Ndërbashkësia Uzège
Kryetari Alain Valantin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.67 km2
Lartësia 116 m (m.n.d.)
Popullsia 998 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30700
INSEE 30014


Arpaillargues-et-Aureillac është një komunëFrancë. Arpaillargues-et-Aureillac bën pjesë në departamentin Gardrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 998 banorë dhe sipërfaqe 13.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]