Arpajon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arpajon
Komunë
noform
Pamje nga Arpajon
Stema_figura
Vendndodhja
Arpajon is located in Franca
Arpajon
Arpajon
48°35′24″V 2°14′51″L / 48.5901°V 2.2476°L / 48.5901; 2.2476Koordinatat: 48°35′24″V 2°14′51″L / 48.5901°V 2.2476°L / 48.5901; 2.2476
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Qarku Arrondissement Palaiseau
Kantoni Arpajon
Ndërbashkësia Cœur d’Essonne Agglomération
Kryetari Christian Béraud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.4 km2
Popullsia 10574 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 91290
INSEE 91021


Arpajon është një komunëFrancë. Arpajon bën pjesë në departamentin Essonnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 10574 banorë dhe sipërfaqe 2.4 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arpajon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale