Arpheuilles, Cher

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arpheuilles
Komunë
Vendndodhja
Arpheuilles is located in Franca
Arpheuilles
Arpheuilles
46°47′00″V 2°33′41″L / 46.7833°V 2.5614°L / 46.7833; 2.5614Koordinatat: 46°47′00″V 2°33′41″L / 46.7833°V 2.5614°L / 46.7833; 2.5614
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Cher
Qarku Arrondissement Saint-Amand-Montrond
Kantoni Charenton-du-Cher
Ndërbashkësia Berry Charentonnais
Kryetari Christian Matthieu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.01 km2
Lartësia 201 m (m.n.d.)
Popullsia 341 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18200
INSEE 18013


Arpheuilles është një komunëFrancë. Arpheuilles bën pjesë në departamentin Cherrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 341 banorë dhe sipërfaqe 48.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]