Arpheuilles, Indre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arpheuilles
Komunë
Vendndodhja
Arpheuilles is located in Franca
Arpheuilles
Arpheuilles
46°54′03″V 1°16′42″L / 46.9008°V 1.2783°L / 46.9008; 1.2783Koordinatat: 46°54′03″V 1°16′42″L / 46.9008°V 1.2783°L / 46.9008; 1.2783
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Indre
Qarku Arrondissement Châteauroux
Kantoni Châtillon-sur-Indre
Ndërbashkësia Le Châtillonnais-en-Berry
Kryetari Jean-Marie Bonac
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.49 km2
Lartësia 111 m (m.n.d.)
Popullsia 247 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 36700
INSEE 36008


Arpheuilles është një komunëFrancë. Arpheuilles bën pjesë në departamentin Indrerajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 247 banorë dhe sipërfaqe 22.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]