Arphy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arphy
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Arphy is located in Franca
Arphy
Arphy
44°01′11″V 3°35′52″L / 44.0197°V 3.5978°L / 44.0197; 3.5978Koordinatat: 44°01′11″V 3°35′52″L / 44.0197°V 3.5978°L / 44.0197; 3.5978
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Le Vigan
Kantoni Le Vigan
Ndërbashkësia Pays Viganais
Kryetari Jean-Pierre Gabel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.92 km2
Lartësia 500 m (m.n.d.)
Popullsia 162 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30120
INSEE 30015


Arphy është një komunëFrancë. Arphy bën pjesë në departamentin Gardrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 162 banorë dhe sipërfaqe 20.92 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arphy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale