Arques, Aude

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arques
Komunë
noform
Pamje nga Arques
Stema_figura
Vendndodhja
Arques is located in Franca
Arques
Arques
42°57′12″V 2°22′33″L / 42.9533°V 2.3758°L / 42.9533; 2.3758Koordinatat: 42°57′12″V 2°22′33″L / 42.9533°V 2.3758°L / 42.9533; 2.3758
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Limoux
Kantoni Couiza
Ndërbashkësia Pays de Couiza
Kryetari Maxime Barbaza
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.53 km2
Lartësia 356 m (m.n.d.)
Popullsia 268 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11190
INSEE 11015


Arques është një komunëFrancë. Arques bën pjesë në departamentin Auderajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 268 banorë dhe sipërfaqe 18.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]