Arques-la-Bataille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arques-la-Bataille
Komunë
noform
Pamje nga Arques-la-Bataille
Stema_figura
Vendndodhja
Arques-la-Bataille is located in Franca
Arques-la-Bataille
Arques-la-Bataille
49°52′54″V 1°07′37″L / 49.8817°V 1.1269°L / 49.8817; 1.1269Koordinatat: 49°52′54″V 1°07′37″L / 49.8817°V 1.1269°L / 49.8817; 1.1269
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Offranville
Ndërbashkësia Dieppe Maritime
Kryetari Guy Sénécal
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.69 km2
Popullsia 2541 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76880
INSEE 76026


Arques-la-Bataille është një komunëFrancë. Arques-la-Bataille bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 2541 banorë dhe sipërfaqe 14.69 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]