Arquettes-en-Val

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arquettes-en-Val
Komunë
noform
Pamje nga Arquettes-en-Val
Stema_figura
Vendndodhja
Arquettes-en-Val is located in Franca
Arquettes-en-Val
Arquettes-en-Val
43°06′14″V 2°30′11″L / 43.104°V 2.5031°L / 43.104; 2.5031Koordinatat: 43°06′14″V 2°30′11″L / 43.104°V 2.5031°L / 43.104; 2.5031
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Carcassonne
Kantoni Lagrasse
Ndërbashkësia Carcassonne Agglo
Kryetari André Pech
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.31 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 95 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11220
INSEE 11016


Arquettes-en-Val është një komunëFrancë. Arquettes-en-Val bën pjesë në departamentin Auderajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 95 banorë dhe sipërfaqe 9.31 km².

Referimet[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]