Arrènes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrènes
Komunë
noform
Pamje nga Arrènes
Vendndodhja
Arrènes is located in Franca
Arrènes
Arrènes
46°04′20″V 1°34′15″L / 46.0722°V 1.5708°L / 46.0722; 1.5708Koordinatat: 46°04′20″V 1°34′15″L / 46.0722°V 1.5708°L / 46.0722; 1.5708
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Creuse
Qarku Arrondissement Guéret
Kantoni Bénévent-l'Abbaye
Ndërbashkësia Bénévent-Grand-Bourg
Kryetari Jacky Chabroulet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.56 km2
Popullsia 221 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 23210
INSEE 23006


Arrènes është një komunëFrancë. Arrènes bën pjesë në departamentin Creuserajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 221 banorë dhe sipërfaqe 22.56 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]