Arrancy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrancy
Komunë
noform
Pamje nga Arrancy
Vendndodhja
Arrancy is located in Franca
Arrancy
Arrancy
49°29′34″V 3°45′19″L / 49.4928°V 3.7553°L / 49.4928; 3.7553Koordinatat: 49°29′34″V 3°45′19″L / 49.4928°V 3.7553°L / 49.4928; 3.7553
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Laon
Kantoni Laon-Sud
Ndërbashkësia Pays de Laon
Kryetari Georges Harant
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.57 km2
Lartësia 120 m (m.n.d.)
Popullsia 50 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2860
INSEE 2024


Arrancy është një komunëFrancë. Arrancy bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 50 banorë dhe sipërfaqe 5.57 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arrancy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale