Arrancy-sur-Crusne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrancy-sur-Crusne
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Arrancy-sur-Crusne is located in Franca
Arrancy-sur-Crusne
Arrancy-sur-Crusne
49°24′51″V 5°39′33″L / 49.4142°V 5.6592°L / 49.4142; 5.6592Koordinatat: 49°24′51″V 5°39′33″L / 49.4142°V 5.6592°L / 49.4142; 5.6592
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Verdun
Kantoni Spincourt
Ndërbashkësia Pays de Spincourt
Kryetari Massimo Trinoli
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.16 km2
Lartësia 288 m (m.n.d.)
Popullsia 463 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55230
INSEE 55013


Arrancy-sur-Crusne është një komunëFrancë. Arrancy-sur-Crusne bën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 463 banorë dhe sipërfaqe 20.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]