Arre, Gard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arre
Komunë
noform
Pamje nga Arre
Stema_figura
Vendndodhja
Arre is located in Franca
Arre
Arre
43°58′02″V 3°31′10″L / 43.9672°V 3.5194°L / 43.9672; 3.5194Koordinatat: 43°58′02″V 3°31′10″L / 43.9672°V 3.5194°L / 43.9672; 3.5194
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Le Vigan
Kantoni Le Vigan
Ndërbashkësia Pays Viganais
Kryetari Claude Reboul
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.26 km2
Lartësia 327 m (m.n.d.)
Popullsia 288 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30120
INSEE 30016


Arre është një komunëFrancë. Arre bën pjesë në departamentin Gardrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 288 banorë dhe sipërfaqe 7.26 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]