Arrien-en-Bethmale

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrien-en-Bethmale
Komunë
noform
Pamje nga Arrien-en-Bethmale
Vendndodhja
Arrien-en-Bethmale is located in Franca
Arrien-en-Bethmale
Arrien-en-Bethmale
42°53′51″V 1°02′32″L / 42.8975°V 1.0422°L / 42.8975; 1.0422Koordinatat: 42°53′51″V 1°02′32″L / 42.8975°V 1.0422°L / 42.8975; 1.0422
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Saint-Girons
Kantoni Castillon-en-Couserans
Ndërbashkësia Le Castillonnais
Kryetari Gérard Pons
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.59 km2
Lartësia 620 m (m.n.d.)
Popullsia 101 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09800
INSEE 09017


Arrien-en-Bethmale është një komunëFrancë. Arrien-en-Bethmale bën pjesë në departamentin Ariègerajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 101 banorë dhe sipërfaqe 14.59 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]