Arrigas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrigas
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Arrigas is located in Franca
Arrigas
Arrigas
43°59′24″V 3°28′52″L / 43.99°V 3.4811°L / 43.99; 3.4811Koordinatat: 43°59′24″V 3°28′52″L / 43.99°V 3.4811°L / 43.99; 3.4811
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Le Vigan
Kantoni Alzon
Ndërbashkësia Pays Viganais
Kryetari Regis Bayle
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.28 km2
Lartësia 500 m (m.n.d.)
Popullsia 191 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30770
INSEE 30017


Arrigas është një komunëFrancë. Arrigas bën pjesë në departamentin Gardrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 191 banorë dhe sipërfaqe 20.28 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arrigas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale