Arrigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrigny
Komunë
Vendndodhja
Arrigny is located in Franca
Arrigny
Arrigny
48°37′28″V 4°42′27″L / 48.6244°V 4.7075°L / 48.6244; 4.7075Koordinatat: 48°37′28″V 4°42′27″L / 48.6244°V 4.7075°L / 48.6244; 4.7075
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Vitry-le-François
Kantoni Saint-Remy-en-Bouzemont-Saint-Genest-et-Isson
Ndërbashkësia Bocage Champenois
Kryetari Marie-France Bouquet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.08 km2
Lartësia 114 m (m.n.d.)
Popullsia 269 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51290
INSEE 51016


Arrigny është një komunëFrancë. Arrigny bën pjesë në departamentin Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 269 banorë dhe sipërfaqe 16.08 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arrigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale