Arromanches-les-Bains

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arromanches-les-Bains
Komunë
noform
Pamje nga Arromanches-les-Bains
Stema_figura
Vendndodhja
Arromanches-les-Bains is located in Franca
Arromanches-les-Bains
Arromanches-les-Bains
49°20′24″V 0°37′16″P / 49.34°V 0.6211°P / 49.34; -0.6211Koordinatat: 49°20′24″V 0°37′16″P / 49.34°V 0.6211°P / 49.34; -0.6211
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Bayeux
Kantoni Ryes
Ndërbashkësia Bessin, Seulles et Mer
Kryetari Patrick Jardin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.7 km2
Lartësia 15 m (m.n.d.)
Popullsia 587 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14117
INSEE 14021


Arromanches-les-Bains është një komunëFrancë. Arromanches-les-Bains bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 587 banorë dhe sipërfaqe 13.7 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]