Arrou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrou
Komunë
noform
Pamje nga Arrou
Stema_figura
Vendndodhja
Arrou is located in Franca
Arrou
Arrou
48°06′05″V 1°07′26″L / 48.1014°V 1.1239°L / 48.1014; 1.1239Koordinatat: 48°06′05″V 1°07′26″L / 48.1014°V 1.1239°L / 48.1014; 1.1239
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Eure-et-Loir
Qarku Arrondissement Châteaudun
Kantoni Cloyes-sur-le-Loir
Ndërbashkësia Trois Rivières
Kryetari Patrice Lallet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 64.98 km2
Lartësia 164 m (m.n.d.)
Popullsia 1683 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28290
INSEE 28012


Arrou është një komunëFrancë. Arrou bën pjesë në departamentin Eure-et-Loirrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 1683 banorë dhe sipërfaqe 64.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arrou – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale