Arrouède

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrouède
Komunë
noform
Pamje nga Arrouède
Vendndodhja
Arrouède is located in Franca
Arrouède
Arrouède
43°21′38″V 0°35′13″L / 43.3606°V 0.5869°L / 43.3606; 0.5869Koordinatat: 43°21′38″V 0°35′13″L / 43.3606°V 0.5869°L / 43.3606; 0.5869
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Mirande
Kantoni Masseube
Ndërbashkësia Hautes Vallées
Kryetari Michel Ducos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.33 km2
Lartësia 321 m (m.n.d.)
Popullsia 84 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32140
INSEE 32010


Arrouède është një komunëFrancë. Arrouède bën pjesë në departamentin Gersrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 84 banorë dhe sipërfaqe 6.33 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]