Arrout

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrout
Komunë
noform
Pamje nga Arrout
Stema_figura
Vendndodhja
Arrout is located in Franca
Arrout
Arrout
42°56′44″V 1°01′43″L / 42.9456°V 1.0286°L / 42.9456; 1.0286Koordinatat: 42°56′44″V 1°01′43″L / 42.9456°V 1.0286°L / 42.9456; 1.0286
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Saint-Girons
Kantoni Castillon-en-Couserans
Ndërbashkësia Le Castillonnais
Kryetari Christiane Vignau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.02 km2
Lartësia 600 m (m.n.d.)
Popullsia 75 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09800
INSEE 09018


Arrout është një komunëFrancë. Arrout bën pjesë në departamentin Ariègerajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 75 banorë dhe sipërfaqe 3.02 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arrout – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale