Ars, Charente

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ars
Komunë
noform
Pamje nga Ars
Vendndodhja
Ars is located in Franca
Ars
Ars
45°38′38″V 0°22′52″P / 45.6439°V 0.3811°P / 45.6439; -0.3811Koordinatat: 45°38′38″V 0°22′52″P / 45.6439°V 0.3811°P / 45.6439; -0.3811
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Charente
Qarku Arrondissement Cognac
Kantoni Cognac-Sud
Ndërbashkësia Le Grand Cognac
Kryetari Marie-Paule Guilloton
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.4 km2
Lartësia 20 m (m.n.d.)
Popullsia 722 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16130
INSEE 16018


Ars është një komunëFrancë. Ars bën pjesë në departamentin Charenterajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 722 banorë dhe sipërfaqe 11.4 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]