Ars, Creuse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ars
Komunë
noform
Pamje nga Ars
Vendndodhja
Ars is located in Franca
Ars
Ars
46°00′18″V 2°04′45″L / 46.005°V 2.0792°L / 46.005; 2.0792Koordinatat: 46°00′18″V 2°04′45″L / 46.005°V 2.0792°L / 46.005; 2.0792
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Creuse
Qarku Arrondissement Aubusson
Kantoni Saint-Sulpice-les-Champs
Ndërbashkësia Aubusson-Felletin
Kryetari Denis Sarty
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.69 km2
Lartësia 560 m (m.n.d.)
Popullsia 252 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 23480
INSEE 23007


Ars është një komunëFrancë. Ars bën pjesë në departamentin Creuserajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 252 banorë dhe sipërfaqe 21.69 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]