Ars-en-Ré

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ars-en-Ré
Komunë
noform
Pamje nga Ars-en-Ré
Stema_figura
Vendndodhja
Ars-en-Ré is located in Franca
Ars-en-Ré
Ars-en-Ré
46°12′29″V 1°30′57″P / 46.2081°V 1.5158°P / 46.2081; -1.5158Koordinatat: 46°12′29″V 1°30′57″P / 46.2081°V 1.5158°P / 46.2081; -1.5158
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Charente-Maritime
Qarku Arrondissement La Rochelle
Kantoni Ars-en-Ré
Ndërbashkësia Île-de-Ré
Kryetari Jean-Louis Olivier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.95 km2
Lartësia 6 m (m.n.d.)
Popullsia 1330 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17590
INSEE 17019


Ars-en-Ré është një komunëFrancë. Ars-en-Ré bën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1330 banorë dhe sipërfaqe 10.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]