Arsac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arsac
Komunë
noform
Pamje nga Arsac
Vendndodhja
Arsac is located in Franca
Arsac
Arsac
44°59′52″V 0°41′15″P / 44.9978°V 0.6875°P / 44.9978; -0.6875Koordinatat: 44°59′52″V 0°41′15″P / 44.9978°V 0.6875°P / 44.9978; -0.6875
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Bordeaux
Kantoni Castelnau-de-Médoc
Ndërbashkësia Médoc Estuaire
Kryetari Jean-Gérard Dubo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.6 km2
Lartësia 15 m (m.n.d.)
Popullsia 3023 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33460
INSEE 33012


Arsac është një komunëFrancë. Arsac bën pjesë në departamentin Gironderajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 3023 banorë dhe sipërfaqe 32.6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arsac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale