Arsac-en-Velay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arsac-en-Velay
Komunë
Vendndodhja
Arsac-en-Velay is located in Franca
Arsac-en-Velay
Arsac-en-Velay
44°59′29″V 3°56′38″L / 44.9914°V 3.9439°L / 44.9914; 3.9439Koordinatat: 44°59′29″V 3°56′38″L / 44.9914°V 3.9439°L / 44.9914; 3.9439
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Loire
Qarku Arrondissement Le Puy-en-Velay
Kantoni Le Puy-en-Velay-Sud-Est
Ndërbashkësia CA du Puy-en-Velay
Kryetari Thierry Mourgues
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.15 km2
Lartësia 750 m (m.n.d.)
Popullsia 1143 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43700
INSEE 43010


Arsac-en-Velay është një komunëFrancë. Arsac-en-Velay bën pjesë në departamentin Haute-Loirerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1143 banorë dhe sipërfaqe 12.15 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]