Arsy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arsy
Komunë
Vendndodhja
Arsy is located in Franca
Arsy
Arsy
49°24′06″V 2°40′58″L / 49.4017°V 2.6828°L / 49.4017; 2.6828Koordinatat: 49°24′06″V 2°40′58″L / 49.4017°V 2.6828°L / 49.4017; 2.6828
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Compiègne
Kantoni Estrées-Saint-Denis
Ndërbashkësia Plaine d'Estrées
Kryetari Michel Epinay
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.27 km2
Lartësia 72 m (m.n.d.)
Popullsia 776 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60190
INSEE 60024


Arsy është një komunëFrancë. Arsy bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 776 banorë dhe sipërfaqe 7.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arsy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale