Artannes-sur-Indre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artannes-sur-Indre
Komunë
noform
Pamje nga Artannes-sur-Indre
Stema_figura
Vendndodhja
Artannes-sur-Indre is located in Franca
Artannes-sur-Indre
Artannes-sur-Indre
47°16′28″V 0°36′00″L / 47.274444°V 0.6°L / 47.274444; 0.6Koordinatat: 47°16′28″V 0°36′00″L / 47.274444°V 0.6°L / 47.274444; 0.6
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Indre-et-Loire
Qarku Arrondissement Tours
Kantoni Montbazon
Kryetari Gérard Bougrier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.97 km2
Popullsia 2494 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 37006


Artannes-sur-Indre është një komunëFrancë. Artannes-sur-Indre bën pjesë në departamentin Indre-et-Loirerajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 2494 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 20.97 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]