Artas, Isère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artas
Komunë
noform
Pamje nga Artas
Vendndodhja
Artas is located in Franca
Artas
Artas
45°32′10″V 5°09′54″L / 45.5361°V 5.165°L / 45.5361; 5.165Koordinatat: 45°32′10″V 5°09′54″L / 45.5361°V 5.165°L / 45.5361; 5.165
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Qarku Arrondissement Vienne
Kantoni Saint-Jean-de-Bournay
Ndërbashkësia Région Saint-Jeannaise
Kryetari Martial Simondant
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.15 km2
Popullsia 1620 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38440
INSEE 38015


Artas është një komunëFrancë. Artas bën pjesë në departamentin Isèrerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1620 banorë dhe sipërfaqe 14.15 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]