Artemps

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artemps
Komunë
noform
Pamje nga Artemps
Vendndodhja
Artemps is located in Franca
Artemps
Artemps
49°45′57″V 3°11′26″L / 49.7658°V 3.1906°L / 49.7658; 3.1906Koordinatat: 49°45′57″V 3°11′26″L / 49.7658°V 3.1906°L / 49.7658; 3.1906
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Saint-Quentin
Kantoni Saint-Simon
Ndërbashkësia Saint-Simon
Kryetari Jean-Claude Dusanter
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.31 km2
Lartësia 77 m (m.n.d.)
Popullsia 359 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2480
INSEE 2025


Artemps është një komunëFrancë. Artemps bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 359 banorë dhe sipërfaqe 6.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Artemps – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale