Arthenac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arthenac
Komunë
noform
Pamje nga Arthenac
Vendndodhja
Arthenac is located in Franca
Arthenac
Arthenac
45°30′57″V 0°18′48″P / 45.5158°V 0.3133°P / 45.5158; -0.3133Koordinatat: 45°30′57″V 0°18′48″P / 45.5158°V 0.3133°P / 45.5158; -0.3133
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Charente-Maritime
Qarku Arrondissement Jonzac
Kantoni Jonzac
Ndërbashkësia Haute-Saintonge
Kryetari Chantal Guimberteau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.66 km2
Lartësia 72 m (m.n.d.)
Popullsia 328 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17520
INSEE 17020


Arthenac është një komunëFrancë. Arthenac bën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 328 banorë dhe sipërfaqe 12.66 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]