Arthenas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arthenas
Komunë
Vendndodhja
Arthenas is located in Franca
Arthenas
Arthenas
46°35′12″V 5°31′51″L / 46.5867°V 5.5308°L / 46.5867; 5.5308Koordinatat: 46°35′12″V 5°31′51″L / 46.5867°V 5.5308°L / 46.5867; 5.5308
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Lons-le-Saunier
Kantoni Orgelet
Kryetari Rémy Belperron
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.71 km2
Popullsia 153 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39270
INSEE 39021


Arthenas është një komunëFrancë. Arthenas bën pjesë në departamentin Jurarajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 153 banorë dhe sipërfaqe 6.71 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]