Arthezé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arthezé
Komunë
Vendndodhja
Arthezé is located in Franca
Arthezé
Arthezé
47°47′16″V 0°07′06″P / 47.7878°V 0.1183°P / 47.7878; -0.1183Koordinatat: 47°47′16″V 0°07′06″P / 47.7878°V 0.1183°P / 47.7878; -0.1183
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Qarku Arrondissement La Flèche
Kantoni Malicorne-sur-Sarthe
Ndërbashkësia Communauté de communes du Pays Fléchois
Kryetari Pierre Bihoreau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.65 km2
Popullsia 344 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 72270
INSEE 72009


Arthezé është një komunëFrancë. Arthezé bën pjesë në departamentin Sartherajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 344 banorë (regjistrimi 2006 http://www.insee.fr/fr/ppp/bases-de-donnees/recensement/populations-legales/departement.asp?dep=72#dep_B Populations légales 2006 publiées par l’INSEE le 1er janvier 2009) dhe sipërfaqe 8.65 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]