Artigat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artigat
Komunë
Vendndodhja
Artigat is located in Franca
Artigat
Artigat
43°08′12″V 1°26′26″L / 43.1367°V 1.4406°L / 43.1367; 1.4406Koordinatat: 43°08′12″V 1°26′26″L / 43.1367°V 1.4406°L / 43.1367; 1.4406
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Pamiers
Kantoni Le Fossat
Ndërbashkësia La Vallée de la Lèze
Kryetari François Vanderstraeten
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.9 km2
Lartësia 265 m (m.n.d.)
Popullsia 566 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09130
INSEE 09019


Artigat është një komunëFrancë. Artigat bën pjesë në departamentin Ariègerajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 566 banorë dhe sipërfaqe 23.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Artigat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale