Artigue

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artigue
Komunë
noform
Pamje nga Artigue
Vendndodhja
Artigue is located in Franca
Artigue
Artigue
42°49′59″V 0°37′14″L / 42.8331°V 0.6206°L / 42.8331; 0.6206Koordinatat: 42°49′59″V 0°37′14″L / 42.8331°V 0.6206°L / 42.8331; 0.6206
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni Bagnères-de-Luchon
Kryetari Robert Cabé
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.72 km2
Lartësia 1250 m (m.n.d.)
Popullsia 36 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31110
INSEE 31019


Artigue është një komunëFrancë. Artigue bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 36 banorë dhe sipërfaqe 9.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Artigue – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale