Artigues, Ariège

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artigues
Komunë
noform
Pamje nga Artigues
Vendndodhja
Artigues is located in Franca
Artigues
Artigues
42°43′07″V 2°04′11″L / 42.7186°V 2.0697°L / 42.7186; 2.0697Koordinatat: 42°43′07″V 2°04′11″L / 42.7186°V 2.0697°L / 42.7186; 2.0697
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Foix
Kantoni Quérigut
Ndërbashkësia Donezan
Kryetari Jean-Luc Annouilles
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.43 km2
Lartësia 1100 m (m.n.d.)
Popullsia 50 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09460
INSEE 09020


Artigues është një komunëFrancë. Artigues bën pjesë në departamentin Ariègerajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 50 banorë dhe sipërfaqe 12.43 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]