Artigues, Aude

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artigues
Komunë
noform
Pamje nga Artigues
Stema_figura
Vendndodhja
Artigues is located in Franca
Artigues
Artigues
42°48′00″V 2°13′00″L / 42.8°V 2.2167°L / 42.8; 2.2167Koordinatat: 42°48′00″V 2°13′00″L / 42.8°V 2.2167°L / 42.8; 2.2167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Limoux
Kantoni Axat
Ndërbashkësia CC du Canton d'Axat
Kryetari Serge Mounié
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.38 km2
Lartësia 450 m (m.n.d.)
Popullsia 83 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11140
INSEE 11017


Artigues është një komunëFrancë. Artigues bën pjesë në departamentin Auderajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 83 banorë dhe sipërfaqe 6.38 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]