Artix, Ariège

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artix
Komunë
noform
Pamje nga Artix
Vendndodhja
Artix is located in Franca
Artix
Artix
43°04′09″V 1°33′59″L / 43.0692°V 1.5664°L / 43.0692; 1.5664Koordinatat: 43°04′09″V 1°33′59″L / 43.0692°V 1.5664°L / 43.0692; 1.5664
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Pamiers
Kantoni Varilhes
Ndërbashkësia CC du Canton de Varilhes
Kryetari André Eychenne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.35 km2
Lartësia 490 m (m.n.d.)
Popullsia 118 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09120
INSEE 09021


Artix është një komunëFrancë. Artix bën pjesë në departamentin Ariègerajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 118 banorë dhe sipërfaqe 7.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]