Artolsheim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artolsheim
Komunë
noform
Pamje nga Artolsheim
Stema_figura
Vendndodhja
Artolsheim is located in Franca
Artolsheim
Artolsheim
48°12′33″V 7°34′26″L / 48.2092°V 7.5739°L / 48.2092; 7.5739Koordinatat: 48°12′33″V 7°34′26″L / 48.2092°V 7.5739°L / 48.2092; 7.5739
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Bas-Rhin
Qarku Arrondissement Sélestat-Erstein
Kantoni Marckolsheim
Ndërbashkësia Marckolsheim et environs
Kryetari Bernard Schultz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.25 km2
Popullsia 910 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 67390
INSEE 67011


Artolsheim është një komunëFrancë. Artolsheim bën pjesë në departamentin Bas-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 910 banorë dhe sipërfaqe 11.25 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]