Artonges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artonges
Komunë
noform
Pamje nga Artonges
Vendndodhja
Artonges is located in Franca
Artonges
Artonges
48°55′48″V 3°33′13″L / 48.93°V 3.5536°L / 48.93; 3.5536Koordinatat: 48°55′48″V 3°33′13″L / 48.93°V 3.5536°L / 48.93; 3.5536
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Château-Thierry
Kantoni Condé-en-Brie
Ndërbashkësia Condé en Brie
Kryetari Ghislain Dadou
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.12 km2
Lartësia 165 m (m.n.d.)
Popullsia 184 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2330
INSEE 2026


Artonges është një komunëFrancë. Artonges bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 184 banorë dhe sipërfaqe 13.12 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]