Artur Zheji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Artur Zheji lindi në Tiranë në 29 gusht të Vitit 1961. Ai është i biri i euriditit të njohur shqiptarë Petro Zhejit dhe aktores së njohur shqiptare Besa Imamit.

Veprimtaria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Artur Zheji njihet më së shumti për veprimtarinë e tij në fushën e gazetarisë dhe publicistikës. Ai ka qenë drejtues në disa media vizeve dhe të shkruara të Shqipërisë si TVSH, Gazeta Mapo etj. Që nga viti 2017 është drejtues i emsionit 360 Gradë[1][2] në televizionin Ora News.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Zheji, Artur. "360-gradë". 360-gradë. Arkivuar nga origjinali më 14 janar 2018. Marrë më 2 janar 2018.
  2. ^ Zheji, Artur. "360-gradë". Ora News Tv. Marrë më 2 janar 2018.